вгору

Робота держслужбовців за кордоном допускається лише у разі відрядження

Урядом ухвалено постанову від 12.04.2022 р. № 440 «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану» (далі – Постанова).

Постановою встановлено, що у період воєнного стану для державних службовців та працівників державного органу, які перебувають на території України, за рішенням керівника державної служби в державному органі може запроваджуватися дистанційна робота у разі наявності організаційних і технічних можливостей для виконання їх посадових обов’язків (п. 1 Постанови).

Робота державних службовців та працівників державного органу за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку.

У разі перебування державного службовця або працівника державного органу в робочий час в Україні поза межами робочого місця без рішення керівника державної служби, зазначеного в п 1 цієї постанови, або за кордоном, крім перебування у службовому відрядженні, оформленому в установленому порядку, до них може бути застосоване дисциплінарне стягнення відповідно до закону (п. 3 Постанови).

Постанова набрала чинності з 14.04.2022, крім п. 3, який набрав чинності з 25.04.2022 року.

Отже, перебування держслужбовців в робочий час за кордоном, крім службового відрядження, є підставою для звільнення такого держслужбовця, починаючи з 25.04.2022 року.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.