вгору

Самостійно виправити помилки щодо заниження податкових зобов’язань можна до 25.07.2022 р.

27.05.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 р. № 2260-ІХ.

У разі самостійного виправлення платником податків у податкових періодах до 25 липня 2022 року помилок, які призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій та пені. 

Докладніше про Закон № 2260 ми писали тут.

Крім того, платники ПДВ, тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій, передбаченого п. 50.1 ПКУ, за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року із показниками на зменшення податкових зобов'язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Про це нагадали податківці ДПС у Рівненській області. 

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.