вгору

Що слід врахувати операторам ринку – імпортерам харчових продуктів?

Урядом було запроваджено спрощення вимог щодо обов’язкового маркування імпортованих харчових продуктів державною мовою з метою безперебійного забезпечення населення країни продуктами харчування в умовах воєнного стану.

Наразі національні підприємства здатні в повному обсязі забезпечити потребу українських споживачів в безпечних та якісних харчових продуктах з дотриманням вимог харчового законодавства.

Враховуючи звернення галузевих об’єднань виробників харчової промисловості та з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян і задоволення їхніх соціальних та економічних інтересів, 19.08.2022 р. КМУ прийняв постанову, що скасовує норму щодо тимчасової можливості на період дії воєнного стану реалізації імпортованих харчових продуктів на митній території України, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної.

Водночас, харчові продукти, ввезені на територію України з 09.03.2022 р. по 01.12.2022 р., інформація про які викладена мовою, відмінною від державної, можуть перебувати в обігу до закінчення мінімального терміну придатності або граничного терміну споживання (дати «вжити до»).

Про це інформує Мінагро.

Текст постанови поки не оприлюднений.

Про те, що упаковку для харчових продуктів в Україні приведуть до євростандартів, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.