вгору

Щодо порядку відображення в податковій звітності з ПДВ помилково складеної ПН

У випадку помилкового складання податкової накладної (далі - ПН) на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) ПН. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації. Це передбачено п. 192.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)  

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. 

Важливо! Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абз. першим п. 44.1 ПКУ

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі - Порядок). 

До податкової декларації з ПДВ (далі - декларація) вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку (абз. другий п. 1 розд. ІІІ Порядку). 

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (абз. перший п. 6 розд. ІІІ Порядку). 

Таким чином, в декларації платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів ПН. Тому, обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в помилковій (другій) ПН і РК до неї, не підлягають відображенню в декларації. 

Про це повідомили податківці ДПС у Дніпропетровській області.  

Нагадаємо, що податкову звітність, у тому числі і ПН/РК, зручно подати у програмі M.E.Doc.  

Про алгоритм дій СГ у разі помилкового подання податкової звітності та про виправлення помилки в Повідомленні про подання пояснень до ПН, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі