вгору
29.11.2024
Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) для платників визначено суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР. Це визначено вимогами п. 1 частини першої ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстатисту від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5).
Нецільовою благодійною допомогою вважається допомога, яка надається без встановлення умов або напрямів її витрачання (п.170.7.1 Податкового кодексу України).
Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, а відповідно до п. 3.31 розд. 3 Інструкції № 5 є матеріальною допомогою разового характеру і, відповідно «іншою виплатою, що не належить до фонду оплати праці», то вона не є базою нарахування ЄСВ.
Про це нагадали податківці ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Про те, на які види виплат за рахунок роботодавця не нараховується ЄСВ, та про застосування штрафів з ЄСВ під час ВС, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.