вгору

Сплата податків і зборів електронними грошима

Нагадаємо, що 01.04.2023 набере чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 р. № 2888-ІХ (далі - Закон № 2888). Про зміни до ПКУ та інших законів щодо платіжних послуг з 01.04.2023 р. читайте у нашому матеріалі.

Законом № 2888 запроваджено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та інших законодавчих актів, зокрема в частині обліку електронних гаманців та рахунків, відкритих платникам податків небанківськими надавачами платіжних послуг, сплати податків електронними грошима та використання інших платіжних операцій.

Так, не допускається прийняття електронних грошей на єдиний рахунок.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачується з відкритого в банку, у небанківського надавача платіжних послуг, або на єдиний рахунок. Платники (фізичні особи – підприємці та фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно), які не мають рахунку, відкритого в банку, у небанківського надавача платіжних послуг, або не використовують єдиний рахунок, сплачують ЄСВ шляхом внесення готівки через банки, небанківських надавачів платіжних послуг чи відділення зв’язку.

Це визначено п. 35.2 ПКУ, ч.7 ст. 9 Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 № 2464-VI.

Про це повідомили податківці ДПС у Дніпропетровській області. 

Про новації щодо обліку платників податків, відповідальності та оподаткування ПДФО, ПДВ, з урахуванням змін, внесених Законом № 2888, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.