вгору

Ставку ПДВ для деяких видів сільгосппродукції знижено

ВРУ прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (законопроєкт № 3656).

З метою підтримки сільгосптоваровиробництва в Україні Законом запроваджено знижену ставку ПДВ у розмірі 14% для сільськогосподарської продукції, що відносяться до товарних груп 0102, 0103, 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00, 1207, 1212 91 згідно з УКТ ЗЕД.

Зазначеними кодами охоплюється, зокрема:

  • велика рогата худоба, жива, свині, живі;
  • пшениця, жито, ячмiнь, овес, кукурудза;
  • соєвi боби;
  • насiння льону;
  • насiння свирiпи та ріпаку, насiння соняшнику;
  • насiння та плоди iнших олiйних культур;
  • цукрові буряки, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у п. 197.18 ПКУ.

Також Законом доповнено підрозд. 2 розд. ІІ «Перехідні положення» ПКУ новим пунктом 54-1, яким встановлено, що ставка податку, яка діяла до 1 числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%, застосовується у разі:

  1. постачання на митній території України продукції (товарів),визначеної абзацом першим цього пункту, яке відбувається після перерахування платником податку попередньої оплати (авансу), що була отримана до 1 числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%;
  2. коригування податкових зобов’язань при поверненні попередньої оплати (авансу) або повернення продукції (товарів), що були отримані до 1 числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%;
  3. коригування податкових зобов’язань при зміні договірної(контрактної) вартості продукції (товарів), визначеної абзацом першим цього пункту, поставка якої відбулася до 1 числа звітного (податкового)періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%.

У разі здійснення платником податку операцій з постачання на митній території України продукції (товарів), визначеної абзацом першим цього пункту, яка була придбана до 1 числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14%, за таким платником податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні та/або постачанні такої сільськогосподарської продукції (товарів).

Наразі остаточний текст Закону не оприлюднено.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього Закону.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.