вгору

Суб’єкт господарювання змінив місцезнаходження: куди подавати декларацію з ПДВ та сплачувати податок?

У разі зміни суб’єктом господарювання місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, подання податкової декларації з ПДВ та сплата ПДВ здійснюється за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 01 січня наступного року – за новим місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку).

Відповідно до ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України (далі – БКУ), у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків, сплата визначених законодавством податків і зборів, після реєстрації, здійснюється за місцем попередньої реєстрації, до закінчення поточного бюджетного періоду.

Нормами п. 10.13 розд. X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588) визначено, що у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання – платника податків, сплата визначених законодавством податків і зборів, після такої реєстрації, здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Починаючи з 01 січня наступного року, платник податків подає податкові
декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків до ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання), тобто за основним місцем обліку.

Платниками податків, на яких не розповсюджуються норми ст. 45 БКУ та п. 7.3 розд. VII Порядку № 1588, є:

  • юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу України;
  • відокремлені підрозділи юридичної особи;
  • особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Для зазначених платників сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням (місцем проживання) з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання).

Про це проінформувало ГУ ДПС у м. Києві.

Нагадуємо нашим користувачам, що для перереєстрації платник ПДВ (юридична особа та фізична особа - підприємець) подає до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку) додаткову реєстраційну заяву за ф. № 1-ПДВ (J/F1310108) з позначкою «Перереєстрація». Другий аркуш реєстраційної заяви платником ПДВ не заповнюється та не подається до контролюючого органу. Це передбачено п. 4.2 розд. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130.

Про те, чи зміниться номер рахунку в СЕА ПДВ при перереєстрації платника ПДВ у зв’язку із зміною адміністративного району, читайте у Блозі бухгалтера та в Інформері програми M.E.Doc. Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу.