вгору

Суми ПДВ у ПН/РК, не зареєстрованих в ЄРПН: особливості заповнення декларації

Нагадаємо нашим читачам, що наказом Мінфіну від 01.03.2021 р. № 131 було затверджено, зокрема, нові форми податкової декларації з ПДВ (далі – Декларація), податкових накладних та розрахунків коригування до них.

Нова форма Декларації (ідентифікатор форми F/J0200123) діє з 01.04.2021 року. Про зміни до форми декларації з ПДВ ми писали тут і тут.

Зокрема, у новій формі по-новому заповнюється розділ І Додатку 1 до Декларації. Сама Декларація формується так, як і раніше.

У зв’язку з цим, багато питань у бухгалтерів виникає щодо порядку відображення у розділі 1 нового Додатку 1 до Декларації сум податкових зобов'язань з ПДВ.

Додаток 1 до Декларації – це відомості про суми ПДВ, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування, тобто:

  • у розділі 1 Додатка 1 відображаються ПН/РК, віднесені до податкових зобов’язань, які не зареєстровані у ЄРПН (Рис. 1). В таблиці 1.1 та 1.2 розділу І Додатка 1 додається інформація по ПН/РК, у яких в Реєстрі виданих та отриманих ПН відсутня ознака реєстрації в ЄРПН (Рис. 2);
  • у розділах І - ІІ Декларації обсяги постачання та придбання відображаються у повному обсязі, відповідно до законодавства (Рис. 3).

декларація з ПДВ

Рис. 1

декларація з ПДВ

Рис. 2

декларація з ПДВ

Рис. 3

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми  M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.