вгору

У яких випадках заповнюється Додаток 1 та Додаток 3 до декларації акцизного податку?

Нагадаємо, що форма декларації акцизного податку (далі - Декларація), Порядок її заповнення та подання затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14 (далі - Порядок № 14).

Декларацію складають та подають платники акцизного податку, які визначені ст. 212 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

За кожний встановлений ПКУ звітний період незалежно від того, чи провадили платники господарську діяльність у звітному періоді та чи виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку, заповнюють та подають відповідні розділи та додатки до Декларації:

  • суб’єкти господарювання, які є платниками акцизного податку та мають чинні (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;
  • платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ.

Важливо! Інші платники заповнюють та подають розділи і додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.

Податкові зобов’язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5% об’ємних одиниць та більше відображаються у розд. А «Податкові зобов’язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 % об’ємних одиниць та більше» Декларації, для заповнення якого використовуються дані, зокрема, з Додатка 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених пп. 213.1.9, 213.1.11, 213.1.12 ПКУ)» (далі - Додаток 1) та Додатка 3 «Розрахунок суми акцизного податку з алкогольних напоїв (ст. 225 ПКУ)», далі - Додаток 3.

Додаток 1 заповнюють тільки виробники та платники податку, зазначені у пп. 212.1.16 ПКУ (п. 1 розд. V Порядку № 14).

При цьому, у графі 2 Додатка 1 зазначається код товарів (продукції), на які ст. 215 ПКУ встановлено специфічні ставки акцизного податку.

Суб’єкт господарювання зобов’язаний сплатити податок або подати контролюючому органу за своїм місцезнаходженням до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), податковий вексель, який є забезпеченням виконання зобов’язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції (п. 225.1 ПКУ).

При цьому, у графі 10 Додатка 3 вказується сума акцизного податку за векселями, виданими відповідно до порядку, встановленого у ст. 225 ПКУ, термін оплати яких настав у звітному періоді (або фактично погашених у звітному місяці), або проставляється сума, попередньо сплачена грошовими коштами без оформлення податкового векселя (п. 7 розд. V Порядку № 14).

Отже, Додаток 1 до Декларації заповнюється у випадку здійснення виробництва алкогольних напоїв, на які ст. 215 ПКУ встановлено специфічні ставки акцизного податку (пиво із солоду (солодове), лікеро-горілчані вироби, виноробна продукція, алкогольні напої, фактична міцність яких вища за 22 відс. об’ємних одиниць етилового спирту, інші суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв, сидр і перрі (без додання спирту).

Додаткок 3 до Декларації заповнюється у випадку використання спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів та вермутів), що отриманий виробниками відповідно до норм ст. 225 ПКУ.

Таке роз’яснення надано на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 114.07.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.