вгору

У який термін необхідно сплатити податкове зобов’язання у разі несвоєчасного подання звітності?

25.06.2020

Держава: звітність та податки

Строком сплати податку (збору) визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов’язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Це визначено у п. 31.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до п. 57.1 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації.

При цьому, є деякі виключення щодо строку сплати податку. Всі вони визначені вимогами ПКУ.

Наприклад, податковий агент зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання з ПДФО, визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку – фізичної особи, під час виплати такого доходу. Якщо оподатковуваний дохід нараховано податковим агентом, але не виплачено, то ПДФО з такого доходу підлягає перерахуванню до бюджету у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

Суму податкового зобов’язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов’язаний сплатити до/або на день подання митної декларації.

Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Докладніше про це – у матеріалі.

Отже, платник податків у разі подання звітності до граничного терміну сплати, зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, до граничного терміну сплати відповідної декларації.

У разі подання звітності платником податків після граничного терміну сплати, він зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, до подання такої декларації, оскільки граничний термін сплати вже минув.

Роз’яснення надано на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 129.04).

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.