вгору

Уряд прийняв розпорядження про перенесення робочих днів-2022

26 серпня на засіданні Уряду прийнято розпорядження про перенесення робочих днів у 2022 році з метою створення сприятливих умов для раціонального використання робочого часу та відзначення святкових днів.

Про проєкт розпорядження ми повідомляли раніше.

Керівники підприємств, установ та організацій, у яких встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, зможуть перенести робочі дні з:

  • понеділка 7 березня на суботу 12 березня;
  • понеділка 27 червня на суботу 2 липня.

Спеціальний режим роботи банків і їхніх установ у ці дні визначатиме Національний банк України.

Таким перенесенням буде створено сприятливі умови для відзначення свят та відпочинку протягом чотирьох днів підряд. Рішення Уряду не призведе до встановлення робочих днів протягом шести днів поспіль, до порушення балансу робочого часу впродовж року, зменшення фонду заробітної плати тощо. Натомість працівники зможуть завчасно планувати свій відпочинок.

Про норми тривалості робочого часу на 2022 рік читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

Зауважимо, що у ВРУ зареєстровано законопроєкт від 25.08.2021 № 5864 щодо встановлення 28 липня святкового дня – День Української Державності. У разі його прийняття норми тривалості робочого часу зміняться. Також можуть бути внесені зміни до розпорядження про перенесення робочих днів у 2022 році.