вгору

Уряд вніс зміни до постанови про карантинні заходи

Кабінет Міністрів України 16.09.2020 р. ухвалив ініційовані МОЗ зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я М. Степанов на брифінгу за підсумками засідання Уряду.

Документ, зокрема, передбачає, що рішення про заборону роботи освітніх закладів на територіях з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде прийматися лише спільно Державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.

В адміністративних одиницях з «помаранчевим», «жовтим» та «зеленим» рівнями забороняється робота шкіл у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50% класів.

Згідно із затвердженими змінами, «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням Державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС у разі завантаженості більше 75% ліжок у закладах охорони здоров’я регіону протягом 5 днів підряд, або перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 (випадків на 100 тис. населення за 14 днів) більше ніж у 5 разів.

Це може бути одномоментне закриття всіх сфер бізнесу або поступове обмеження певних сфер, які в даному конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Про це повідомлено на Урядовому порталі.

Наразі текст постанови не оприлюднений.

Нагадаємо, що адаптивний карантин в Україні продовжено до 31.10.2020 р. (включно). Про особливості адаптивного карантину за рівнями епідемічної небезпеки, нові критерії визначення карантинних зон та про розподіл карантинних зон з 14.09.2020 р. читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.