вгору
31.10.2024
КМУ на період дії воєнного стану запровадив режим експортного забезпечення. Він полягає у встановленні особливостей здійснення операцій з експорту окремих видів товарів (аграрної продукції). Відповідну постанову Уряд ухвалив 29 жовтня 2024 року.
«За даними Бюро економічної безпеки та Державної податкової служби за неповні 8 місяців цього року було експортовано понад 5 млн тонн сільськогосподарської продукції вартістю понад 50 млрд. грн. з ознаками ризику неповернення валютної виручки. Тому з метою мінімізації схем порушення законодавства України під час експорту окремих видів товарів, виведення значної частини економіки з тіні та збільшення надходжень до Державного бюджету Уряд запроваджує режим експортного забезпечення на деякі категорії аграрної продукції», – пояснив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Т. Качка.
За його словами, режим експортного забезпечення передбачатиме:
Режим експортного забезпечення стосуватиметься продукції, визначеної ст. 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», зокрема:
Зверніть увагу! Постанова набере чинності через 30 днів після приведення у відповідність та прийняття усіх необхідних підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України від 09.05.2024 № 3706-IX (далі – Закон 3706), а також після забезпечення можливості обробки інформації, визначеної цим Законом в інформаційно-комунікаційних системах центральних органів виконавчої влади.
Довідково
У травні 2024 року Верховною Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного стану. Закон № 3706 набрав чинності 1 липня 2024 року. Урядом було схвалено низку нормативно-правових актів, необхідних для реалізації зазначеного Закону, а прийняте рішення передбачає запровадження режиму експортного забезпечення окремих товарів (аграрної продукції) як остаточне рішення, необхідне для реалізації Закону.
Про це повідомило Мінекономіки.
На час написання матеріалу текст постанови не оприлюднено.
Важливо! До набрання чинності відповідною постановою складання податкових накладних на експорт агропродукції та їх відображення в декларації здійснюється за загальними правилами. Про це ми повідомляли тут.
Більше про РЕЗ: особливості здійснення та оподаткування ПДВ операцій з експорту окремих видів товарів читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.