вгору

Уряд затвердив плани статистичних спостережень на 2020 та 2021 роки

Кабмін на засіданні 09.10.2020 р. відповідними розпорядженнями затвердив плани державних статистичних спостережень на 2020 та 2021 роки. Про це зазначено на сайті КМУ.

Плани передбачають проведення 97 (у 2020 році) та 90 (у 2021 році) державних статспостережень та містять їх описи, інформацію про мету їх проведення, методологічні документи та інструментарій, джерела статистичної інформації, а також переліки статпоказників (з розрізами їх розробки), що поширюються за результатами державного статспостереження. Вони також визначають форми та строки оприлюднення статистичних продуктів (збірники, бюлетені, експрес-випуски та статистична інформація) на офіційних вебсайтах в мережі Інтернет Держстату, його територіальних органів, а також співвиробників статистичної інформації – НБУ та Мінфіну.

За словами Голови Держстату Ігоря Вернера, плани розроблені з метою своєчасного задоволення інформаційних потреб громадян, суб’єктів господарювання, органів державної влади й органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, наукових і освітніх установ, міжнародних організацій та інших користувачів у статистичній інформації щодо соціально-економічного розвитку України та її регіонів. Крім того, документ на 2021 рік має новелу: для зручності користувачів кожному статистичному продукту надано код, який зазначається у колонці «Оприлюднення» біля показника, принаймні один розріз якого вміщує відповідний продукт.

План структурований за галузями статистики:

  • демографічна та соціальна статистика;
  • економічна статистика;
  • навколишнє природне середовище та статистика багатьох галузей.

Кожна галузь також містить відповідні розділи та тематики статистичного виробництва: "Населення та міграція", "Ринок праці", "Макроекономічна статистика", "Національні рахунки", "Економічна діяльність", "Зовнішньоекономічна діяльність", "Ціни" та інші, а також комплексну та регіональну статистику.

Прийняття розпоряджень КМУ про затвердження планів надасть можливість забезпечити офіційною статінформацією всіх зацікавлених користувачів, у т. ч. органи державної влади, з метою прийняття ними обґрунтованих управлінських рішень щодо соціально-економічного розвитку України та її регіонів.

Про зміни, які відбудуться у поданні статзвітності в 2021 році, а також про оприлюднення календаря, альбому та табелю статспостережень на 2021 рік читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.