вгору

Відшкодування моральної шкоди з 23.05.2020 оподатковується по-новому

Нагадаємо нашим читачам, що починаючи з 23.05.2020 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо оподаткування доходів податком на доходи фізичних осіб, внесені Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX.

Зокрема, зміни були внесені до пп. «а» пп. 164.2.14 ПКУ щодо оподаткування ПДФО сум відшкодування моральної шкоди.

Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім:

- сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом.

Нагадаємо, що до цих змін відшкодування за моральну шкоду оподатковувалось ПДФО. Не оподатковувалось лише відшкодування за рішенням суду матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю.

Таким чином, з 23.05.2020 звільняється від оподаткування ПДФО відшкодування моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року (у 2020 році – 18 892 грн.), або у розмірі, визначеному законом.

Роз’яснення надано Офісом ВПП ДПС.

Про інші зміни в оподаткуванні ПДФО читайте у Блозі бухгалтера, у Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

Медок, Блог бухгалтера