вгору

Відсутні місця оптової торгівлі пальним: які СГ мають право здійснювати торгівлю пальним на підставі ліцензії?

Згідно з ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»  від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (далі – Закон № 481):

оптова торгівля пальним – діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання (у т. ч. іноземним суб’єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;

місце оптової торгівлі пальним – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Суб’єкти господарювання (у т. ч. іноземні, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним на кожне місце оптової торгівлі пальним, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним – одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання (у т. ч. іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва. Відповідні норми встановлено ст. 15 Закону № 481.

При цьому, у заяві на видачу ліцензії суб’єкт господарювання зазначає вид господарської діяльності, на провадження якого має намір отримати ліцензію.

Отже, суб’єкти господарювання мають право здійснювати оптову торгівлю пальним на підставі ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі, у разі, якщо відсутнє місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються такими суб’єктами для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 113.02.

Нагадуємо нашим читачам, що форму Заяви щодо ліцензії на право оптової торгівлі пальним зручно подавати у М.E.Doc (ідентифікатор J/F1304304). Форми доступні у розділі програми Облік акцизного податку – Реєстр ліцензій (пальне). 

Про те, що робити у разі пошкодження або втрати ліцензії на торгівлю пальним, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.