вгору
22.10.2024
Нагадуємо, що платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юрособи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення. Це визначено п. 240.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.
Якщо платник податку не планує викиди, скиди забруднюючих речовин або розміщення відходів протягом звітного року, він зобов'язаний повідомити про це контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення. Для цього необхідно скласти заяву про відсутність об'єкта обчислення екологічного податку у звітному році. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ (п. 250.9 ПКУ).
Таким чином, СГ (у т. ч. новостворені), які не мають об’єктів обчислення екологічного податку, не повинні подавати заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів.
СГ, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні контролюючі органи за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року.
В іншому разі такі СГ зобов’язані подавати податкові декларації екологічного податку.
Про це нагадали податківці ДПС в Івано-Франківській області.
В програмі M.E.Doc зручно заповнювати та подавати Податкову декларацію екологічного податку (ідентифікатор форми - J/F0302006).
Про те, чи справляється екологічний податок за викиди, що здійснюються генераторами, які за своїм визначенням не є стаціонарними джерелами забруднення, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.