вгору
23.08.2022
Нагадуємо нашим читачам, Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок його заповнення та подання (далі – Порядок) затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.
Проведення коригувань Розрахунку здійснюється відповідно до розд. V Порядку.
Після закінчення строку подання Розрахунку з типом «Звітний» та/або «Звітний новий» подається Розрахунок з типом «Уточнюючий». Уточнюючий Розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 5 розд. V Порядку).
У разі виявлення платником ЄСВ або його правонаступником в додатку 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі – Додаток 1) до Розрахунку помилки лише в реквізитах, що стосуються застрахованої особи та не стосуються сум нарахованого ЄСВ, у відповідному додатку з типом «Уточнюючий» проводиться коригування лише за рядками, які уточнюються, на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» у порядку, визначеному абз. п’ятим п. 6 розд. V Порядку.
Отже, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки:
Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у відповідній графі додатків указати «1» – на виключення рядка (абз. третій п. 6 розд. V Порядку).
Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у відповідній графі додатків указати «0» – на введення рядка (абз. четвертий п. 6 розд. V Порядку).
Заповнення «Уточнюючого» Розрахунку при коригуванні сум ЄСВ проводиться з використанням типів нарахувань 2 та 3, передбачених п. 1 розд. IV Порядку. При цьому положення, зазначені в абз. третьому – п’ятому п. 6 розд. V Порядку, для коригування сум ЄСВ (тобто ознака «0» – якщо потрібно ввести рядок чи ознака «1» – якщо потрібно вивести рядок) не застосовуються (абз. шостий п. 6 розд. V Порядку).
Якщо в Додатку 1 до Розрахунку з типом «Уточнюючий» платник ЄСВ поза межами звітного (податкового) періоду при поданні:
Якщо платнику ЄСВ поза межами звітного (податкового) періоду необхідно одночасно уточнити інформацію щодо реквізитів та сум нарахованого ЄСВ стосовно застрахованих осіб у Додатку 1 до Розрахунку, поданого з типом «Звітний» або «Звітний новий», формується та подається до ДПС Розрахунок з типом «Уточнюючий» (пп. 7 п. 9 розд. V Порядку).
Спочатку у Розрахунку з типом «Уточнюючий» платником ЄСВ проводиться коригування реквізитів, які уточняються на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» у порядку, визначеному абз. п’ятим п. 6 розд. V Порядку, а саме:
- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи указується «1» – рядок на виключення, а в другому – «0» – рядок на введення (рис. 1).
Рис. 1
Потім формується Розрахунок з типом «Уточнюючий» для коригування показників ЄСВ з використанням типів нарахувань 2 та 3 у порядку, визначеному абз. шостим п. 6 розд. V Порядку (рис. 2).
Рис. 2
Зверніть увагу! Суми, вказані у Додатку 1 з типами нарахувань «2» та «3», не переносяться автоматично у Податковий розрахунок, рядки 4, 4.1 та 6, 6.1 Розрахунку відкриті для ручного введення. Для відображення збільшення/зменшення суми ЄСВ за минулі періоди, необхідно заповнити загальну суму нарахованого ЄСВ з типом нарахувань «2» у рядках 4.1, 4 або, відповідно, загальну суму нарахованого ЄСВ з типом нарахувань «3» у рядках 6.1, 6 (ред.).
Для проведення коригувань платнику податків необхідно сформувати та подати Розрахунок з типом «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01–05 та у рядку 031 для платників ЄСВ, а також інформацію про додатки, у яких буде проводитись коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 Розрахунку. При цьому додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються (п. 8 розд. V Порядку).
Про це інформує ДПС.