вгору

Ввезення імпортних товарів для їх переробки: що з ПДВ?

До операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовується умовне повне звільнення від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених гл. 23 Митного кодексу України (далі – МКУ). Це передбачено п. 206.12 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Статтею 160 гл. 23 МКУ передбачено, що митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх в інший митний режим.

При цьому, п. 3 ч. 1 ст. 86 гл. 16 МКУ передбачено, що митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, або у вигляді продуктів їх переробки;

Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування (п. 206.5 ПКУ).

Отже, операції із вивезення товарів, які були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України (в межах визначеного МКУ строку), або у вигляді продуктів їх переробки, звільняються від оподаткування ПДВ.

До операцій із ввезення товарів, що були поміщені у митний режим переробки на митній території України та в межах визначеного МКУ строку не вивозяться за межі митної території України, застосовується часткове звільнення від оподаткування ПДВ (пп. 206.2.3 ПКУ).

Згідно з пп. 206.7.2 ПКУ умовне часткове звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених ст. 106 МКУ.

За ст. 106 МКУ у разі тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3% суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

Загальна сума митних платежів, яка підлягає сплаті за час перебування товарів у митному режимі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, не повинна перевищувати суми, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

https://lh5.googleusercontent.com/IozhxRLoGttiAuITqS6isdohVL4qy8pFNdOCO5ZmYeKvUX99-rOruIlYTZzFQaxsfoE5tMk6FGU9jtVwWOcLP8Z3rSpNJNrHi08IZb8J1Pxu0PNLQGlJxuHXC7a5m9QbQLfxLSydEU52bXOGlvFWOsI3oYMAM9_VdmzhQ8LJY6j5_JgUHWKUWkRzqSXVkQ Сума митних платежів, сплачена на підставі умовного часткового звільнення від оподаткування митними платежами, поверненню не підлягає.

Зазначене стосується і сплати ПДВ у разі застосування до товарів умовного часткового звільнення від оподаткування. При цьому сплаті підлягає сума ПДВ, розрахована виходячи із бази оподаткування, визначеної за правилами, встановленими п. 190.1 ПКУ, товарів, ввезених на митну територію України для переробки (пп. 206.2.3 ПКУ).

Такі сплачені суми ПДВ включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено цей податок (пп. 206.7.2 ПКУ).

Про це повідомило ГУ ДПС у Черкаській області.

Про імпорт товарів без надання забезпечення сплати мита читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.