вгору

За недостовірні відомості про бенефіціарів будуть штрафувати: ВРУ підтримала законопроект

ВРУ підтримала у першому читанні законопроект “ Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів валідації інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичних осіб” від 07.09.2022 р. № 6003 (далі - законопроект № 6003).

Законопроект № 6003 пропонує запровадити відповідальність юридичних осіб за внесення до ЄДР завідомо неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціарного власника таких юридичних осіб або про його відсутність.

Так, законопроектом встановлено накладання штрафу у розмірі від 1000 до 3000 нмдг (від 17000 грн до 51000 грн), за:

  • внесення особами, уповноваженими на вчинення дій, спрямованих на держреєстрацію створення юрособи, до документів, що подаються для такої держреєстрації, завідомо неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність;
  • внесення особами, уповноваженими діяти від імені юридичної особи, до документів, що подаються для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;
  • неподання або несвоєчасне подання особами, уповноваженими діяти від імені юридичної особи, державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності юридичної особи.

Також законопроектом № 6003 пропонується встановити механізм внесення до ЄДР інформації про можливу недостовірність інформації та наступну перевірку достовірності інформації про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності суб’єкта господарювання - клієнта суб’єкта первинного фінансового моніторингу у разі виявлення таким суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки розбіжностей між даними про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності клієнта, зібраними таким суб’єктом первинного фінансового моніторингу,  та такими даними у ЄДР.

Крім того, законопроектом передбачено, що не становить порушення професійної таємниці відповідних суб’єктів первинного фінансового моніторингу, повідомлення держателю ЄДР такими суб’єктами про виявлені розбіжності між даними про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності клієнта, зібраними такими суб’єктами первинного фінансового моніторингу, та такими даними у ЄДР.

Нагадаємо, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 08.10.2021 р. № 1805-ІХ було продовжено строки подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників СГ та структури власності юридичної особи з трьох місяців до 1 року (тобто, до 11.07.2022 р.). Докладніше про це ми писали тут.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.