вгору

Забороняється здійснювати перевірки СГ на спрощеній системі оподаткування

На сайті Державної регуляторної служби України розміщено інформацію щодо заборони здійснення перевірок суб’єктів господарювання, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування.

Так, на сьогодні діють норми Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» від 23.02.2012 р. № 4448-VI (далі - Закон № 4448), яким передбачені особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Статтею 3 Закону№ 4448 визначено, що органам державного нагляду (контролю), їх посадовим особам забороняється здійснювати щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, не передбачені цим Законом.

Дія Закону № 4448 поширюється на:

  • фізичних осіб-підприємців, які не зареєстровані платниками ПДВ, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику;
  • юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877.

Однак, є виключення, до яких відносяться проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням:

  • санітарного законодавства;
  • законодавства про працю, зайнятість (у т. ч. зайнятість та працевлаштування інвалідів);
  • законодавства про рекламу - щодо реклами про вакансії (прийом на роботу);
  • законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення страхових виплат, надання соціальних послуг.

Також мають право проводити позапланові перевірки і органи захисту прав споживачів за скаргами останніх.

Зверніть увагу! Дія Закону № 4448 не поширюється на суспільні відносини, пов’язані з державним контролем за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.

Тому органам контролю при здійсненні перевірок варто дотримуватися вимог Закону № 4448-VI.

Додатково щодо інформації про фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, можна дізнатися на сайті ДПС.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.