вгору

Застосовувати РРО/ПРРО чи ні залежить від способу оплати

ДПСУ звертає увагу платників податків, що фізичне використання платіжної картки та POS-терміналу або використання реквізитів платіжної карти (номеру, граничного строку використання та CVV/CVV2) та платіжного сервісу в мережі Інтернет, є розрахунковою операцією, у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265.

Це призводить до обов’язку застосовувати РРО саме продавцями товарів, робіт чи послуг, на яких не поширюються пільги щодо здійснення розрахункових операцій без застосування РРО/ПРРО.

Саме суб’єкт господарювання зазначає на сайті свого інтернет-магазину доступні споживачам способи оплати товарів, робіт, послуг, що ним реалізуються. Таким чином та незалежно від того, який посередник буде використаний для отримання коштів від їх продажу, обов’язок застосування або незастосування РРО/ПРРО учасниками відносин, в межах виконання умов договорів купівлі-продажу укладених дистанційно, залежить саме від способу оплати, який було запропоновано споживачам самим суб’єктом господарювання.

У випадку виникнення необхідності отримання суб’єктами господарювання практичної допомоги від ДПС щодо формування чіткого розуміння обсягу обов’язків, що виникають під час організації та безпосереднього ведення ними господарської діяльності, особливо за умови здійснення діяльності у сфері торгівлі (послуг) за допомогою мережі Інтернет, ДПС рекомендує при підготовці запитів на отримання індивідуальних податкових консультацій:

  • формувати звернення відповідно до вимог ст. 52 Податкового кодексу України;
  • зазначати практичні приклади використання платником податків конкретних електронних платіжних сервісів, для отримання оплати за товари (послуги), з метою формування однозначної та такої, що відповідає вимогам законодавства, відповіді;
  • надавати копії договору (договорів) про надання послуг з доставки таких товарів споживачам;
  • інформувати про спосіб (способи) здійснення оплати за товари (роботи, послуги) запропоновані споживачам;
  • надавати інформацію про конкретні інформаційно-телекомунікаційні ресурси (Інтернет-сайти, посилання на конкретні Інтернет-площадки тощо), де споживач може здійснити або ініціювати оплату.

Це дозволить ДПС надавати вмотивовані відповіді по суті заданих питань.

Зауважимо, що ДПС у Одеській області раніше було надано роз'яснення, що тільки переказ коштів з рахунку платника без використання електронних платіжних засобів на рахунок отримувача не належить до розрахункових операцій. 

Також ДПС було надано роз'яснення щодо здійснення торгівлі у мережі Інтернет та укладання договорів «На переказ коштів».

Більше про РРО та ПРРО читайте у розділі РРО у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.