вгору

Зміни до порядку подання звітності з питань фінмоніторингу для банків та небанківських установ

НБУ запроваджує зміни до порядку подання звітності з питань фінансового моніторингу для банків та небанківських установ. 

Згідно з новими вимогами подаватимуться 6 файлів звітності: з них 2 банками, 2 – небанківськими установами, 2 – одночасно банками і небанківськими установами.

Звітність з питань фінмоніторингу буде подаватися:

  • із щомісячною періодичністю – з 1 вересня 2020 року;
  • із квартальною періодичністю – з 1 жовтня 2020 року;
  • банки надаватимуть інформацію з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу з 1 січня 2021 року, небанківські установи – з 1 жовтня 2020 року.

НБУ надав банкам та небанківським установам додатковий час для адаптації до оновленого порядку подання звітності з фінмоніторингу:

  • із щомісячною періодичністю подання – три звітних періоди;
  • із квартальною періодичність подання – два звітних періоди;
  • для інформації з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу для небанківських установ – один звітний період.

 Під час тестового періоду заходи впливу не застосовуватимуться.

Такі зміни передбачені постановою Правління НБУ від 30.07.2020 р. № 113 «Про подання звітності з питань фінансового моніторингу до Національного банку України» і відбулися у зв’язку з уведенням у дію 28.04.2020 р. нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Національний банк мав привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності.

Постанова №113 буде чинною до внесення відповідних змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України (постанова Правління НБУ від 13.11.2018 р. № 120).

Про це інформує НБУ.

Також читайте про новий порядок фінмоніторингу небанківськими фінустановами у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі:

Нагадаємо, в M.E.Doc запроваджено подання звітності до НБУ, яку подають небанківські фінустанови. Докладніше про це у відеороліку.

З питань придбання нового рішення M.E.Doc «Звітність до НБУ для небанківських установ» – звертайтесь до наших представників у регіонах, або ж телефонуйте: (044)206-72-15.

M.E.Doc, Блог бухгалтера