вгору

Звіт про контрольовані іноземні компанії

Нагадаємо, що 21.10.2022 р. набув чинності наказ Мінфіну «Про затвердження форми Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії, Порядку заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу та Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» від 25.08.2022 р. № 254 (далі - Наказ № 254).

Звіт про КІК складається із чотирьох розділів, а саме:

  • розділ І «Загальні положення», у якому зазначаються особи, на яких поширюється дія Порядку заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу, визначення понять, терміни подання, числові показники, перелік нормативно-правових актів;
  • розділ ІІ «Порядок заповнення Звіту», у якому зазначаються вид контролю, послідовність, повнота наповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, розрахунок скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, умови звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії та інші показники;
  • розділ ІІІ «Порядок заповнення скороченого Звіту», у якому зазначаються послідовність, повнота наповнення скороченого Звіту про контрольовані іноземні компанії та інші показники;
  • розділ ІV «Порядок подання Звіту та скороченого Звіту», у якому надається інформація щодо декларацій, з якими подається Звіт про контрольовані іноземні компанії або скорочений Звіт про контрольовані іноземні компанії, копій фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, завірених належним чином, граничних строків підготовки фінансової звітності тощо. 

Зверніть увагу! З метою уникнення дублювання окремих додатків до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897,  Наказом № 254 до неї вносяться такі зміни:

  • додаток КІК до рядка 06.1 КІК викладається в новій редакції;
  • виключаються додатки КІК-К, КІК-ТЦ, КІК-ЦП.

https://lh6.googleusercontent.com/a7jYJmratKF9RduOgETGiJhEwP5DzaCn1YHjHjhJMAFEhLcvb6YzRyvQNLI2uUzfAA398BvBczHBlTmvmqLCMRGTpLBfWTbWP7thcMMyaZCBMwRxAyHqvIMEb4VRx_cuZWBqWdGopQLJ78DBTh75Qxs Звіт про КІК, скорочений Звіт про КІК подаються щодо кожної контрольованої іноземної компанії окремо.

Нагадаємо, що першим звітним (податковим) роком для Звіту про контрольовані іноземні компанії є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року - звітний період, що розпочинається у 2022 році). 

Контролюючі особи мають право подати Звіт про КІК за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік із включенням зазначеного у такому звіті скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що підлягає оподаткуванню в Україні, до показників відповідних декларацій за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються (п. 54 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Про зазначили податківці ДПС у Дніпропетровській області. 

Про обов’язкову інформацію, яка зазначається у Звіті про КІК, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.