вгору
09.04.2025
Міністерство соціальної політики працює над забезпеченням українців, які потрапили у складні життєві обставини і потребують підтримки, доступними соціальними виплатами від держави.
Однією з умов вчасного і коректного призначення виплат є інформація від ДПС України про сукупний дохід родини (адже частина виплат надається з урахуванням фінансово-майнового стану сім'ї).
За умови подання податкової звітності щомісяця, як це відбувається сьогодні, органи соціального захисту отримують від ДПС України інформацію, яка максимально відображає реальний стан доходів родини.
Нагадаємо, нещодавно на сайті ВРУ було зареєстровано законопроєкт № 13108, який пропонує повернутись до щоквартальної податкової звітності. Докладніше про законопроєкт ми писали тут.
Мінсоцполітики звернулось до народних депутатів закликом врахувати потенційний негативний вплив повернення до щоквартальної податкової звітності на здатність держави своєчасно надавати соціальну підтримку вразливим категоріям громадян.
Адже при щоквартальній звітності система соціального захисту отримуватиме інформацію про доходи та стан сім'і з інтервалом в часі – мінімум від трьох до пяти місяців. Фактично, відомості про реальні доходи особи ставатимуть доступними органам соцзахисту через 50 днів після завершення кварталу, що суттєво ускладнить оперативне реагування на потреби громадян у соціальній підтримці.
Приклади:
Аналогічні затримки та ускладнення можуть виникнути при призначенні інших соціальних виплат, залежних від фінансово-майнового стану, таких як державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, допомога на дітей одиноким матерям, тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та інших.
Враховуючи зазначені ризики, Мінсоцполітики наголошує на неприпустимості прийняття законопроєкту № 13108. Повернення до щоквартальної податкової звітності матиме наслідком фактичну неможливість своєчасного надання державної підтримки громадянам з низькими доходами, які її потребують.
Про це зазначено на сайті Мінсоцполітики.
В програмі M.E.Doc зручно заповнювати і подавати актуальний Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (J/F0500110) разом із Додатками.
Про альтернативний законопроєкт № 13108-1 щодо переходу на подання квартальної звітності ПДФО та ЄСВ для окремих платників податків читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.