вгору
29.05.2019
Нагадуємо нашим користувачам, що з 14.05.2019 р. постанова КМУ від 26.04.2017 р. № 295 (далі – Постанова № 295) є нечинною. Наразі КМУ розроблено проект нової постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», про що ми писали у матеріалі.
Але як діяти суб’єкту господарювання, якщо Держпраці все ж таки вийшла до нього на інспектування?
З точки зору ДРС, суб’єкти господарювання з метою захисту своїх прав мають такі можливості:
До 13.05.2019 р. Постанова № 295 була чинною, Держпраці діяла на її виконання. У разі дотримання Держпраці приписів Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та норм ч. 4 ст. 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V (далі – Закон № 877), інспектування Держпраці є правомірним.
Постанова втратила чинність під час проведення інспектування. Така ситуація прямо не передбачена законодавством.
ДРС вважає, що для захисту своїх інтересів суб’єкт господарювання може письмово (листом) звернутися до Держпраці з вимогою про припинення інспекційного відвідування, мотивуючи свої дії правом, наданим йому ст. 10 Закону № 877. Отже, суб’єкт господарювання має право вимагати припинення інспекційного відвідування. Підстава: на офіційному сайті Держпраці не розроблена і не оприлюднена уніфікована форма акта у сфері дотримання законодавства про працю, яка містить перелік питань залежно від ступеня ризику (далі – уніфікована форма акта).
Інспекційне відвідування розпочато, коли Постанова № 295 вже втратила чинність.
Суб’єкт господарювання на підставі ст. 10 Закону № 877 має право не допускати посадових осіб Держпраці до інспекційного відвідування, оскільки не затверджено та не оприлюднено на власному офіційному веб-сайті Держпраці уніфіковану форму акта.
Зверніть увагу! З 14.05.2019 р. Держпраці можуть здійснювати заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, виключно керуючись вимогами Закону № 877, виконуючи їх у повному обсязі.
Планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) можуть здійснюватися Держпраці у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
Обов’язковими умовами для цього є:
Про це повідомила Державна регуляторна служба.
Додатково читайте у Блозі бухгалтера про затверджені плани перевірок ПФУ та Держпраці на 2019 рік.