вгору
08.08.2019
Мінсоцполітики видало лист-роз’яснення від 03.08.2019 р. № б/н (далі – Лист) щодо розрахунку норм тривалості робочого часу на 2020 рік.
Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин (далі – год.) на тиждень.
Зверніть увагу, що напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників з 5-денним та 6-денним робочим тижнем скорочується на 1 год. (виняток – у ст. 51 Кодексу законів про працю України, далі – КЗпП). До того ж, на передодні вихідних днів тривалість роботи при 6-денному робочому тижні не може перевищувати 5 год.
Відповідно до ст. 73 КЗпП на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові дні:
1 січня – Новий рік
7 січня і 25 грудня – Різдво Христове
8 березня – Міжнародний жіночий день
1 травня – День праці
9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)
28 червня – День Конституції України
24 серпня – День Незалежності України
14 жовтня – День захисника України.
Робота також не проводиться у дні релігійних свят:
7 січня і 25 грудня – Різдво Христове
один день (неділя) – Пасха (Великдень)
один день (неділя) – Трійця.
Якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним, вихідний переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком 5-денного робочого тижня (вихідні – у суботу та неділю) у 2020 році вихідний день:
Перенесення святкових днів обумовлюється у постанові КМУ та має рекомендаційний характер.
Роботодавець приймає безпосереднє рішення про перенесення і видає відповідний наказ або інший розпорядчий документ. При цьому, якщо прийняте рішення змінює графік роботи підприємства, надання відпусток, вихід на роботу слід здійснювати вже за зміненим графіком роботи.
У разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому, на інший вихідний, для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено ст. 53 КЗпП.
Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік, тому розраховується підприємством самостійно з дотриманням вимог ст. 50–53, 67 і 73 КЗпП.
У додатку до Листа Мінсоцполітики надано приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2020 рік за календарем 5-денного робочого тижня із двома вихідними в суботу та неділю з однаковою тривалістю часу роботи за день упродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.
Завантажити додаток до листа можна за посиланням.