вгору
14.08.2024
Що потрібно знати про формат SAF-Т?
Україна робить ефективні кроки для впровадження міжнародних стандартів. Одним із них є SAF-T — стандарт, який допоможе запровадженню електронного аудиту. SAF-T забезпечить передачу бізнесом інформації, необхідної для перевірки, контролюючим органам, відповідно це забезпечить безконтактну електронну податкову перевірку. Цей стандарт не є новим: ним вже користується багато країн світу — і щороку він доводить свою ефективність.
Однак кожна країна має свої особливості, тому в Україні необхідно створити власну унікальну систему взаємодії бізнесу та держави. Про це та інші подробиці створення SAF-T розповіла на бізнес-конференції Форсайт 2.4 керівниця навчального центру Linkos Group Марина Кондратюк:
“Основна мета SAF-T — спростити для компаній подання бухгалтерської інформації на запит державних органів або аудиторів. Використання стандарту електронної звітності SAF-T сприятиме прозорості в обміні даними бухгалтерського обліку, і вирішенню проблеми корупційної складової, мінімізуючи спілкування бухгалтера з податковим інспектором”.
Загальна структура SAF-T
SAF-T буде подаватися в форматі .xml. Він складатиметься із таких блоків:
Терміни впровадження SAF-T в Україні
Впровадження SAF-T в Україні відбуватиметься поступово і розпочнеться із великих платників податків.
Що вже було зроблено?
На сьогоднішній день Державною податковою службою України розроблено формат електронного аудиту (XSD-схему), а також були визначено категорії платників, які потрапляють під електронні податкові перевірки. Триває процес створення програмного забезпечення, за допомогою якого цей процес буде здійснюватися. IT-компанія Linkos Group була залучена до виконання цієї задачі.
“Компанія Linkos Group розуміла, який великий шлях потрібно пройти бізнесам, щоб створити SAF-T і подати в контролюючий орган. Ми ніколи не залишаємося осторонь і тому створили два рішення. Перше — MEDOC API SAF-T UA — для великих платників податків. Рішення складається із вебкабінету та вбудованого REST API. Друге — MEDOC SAF-T UA — вебсервіс орієнтований на використання середнім бізнесом. Перевагою даних рішень є можливість роботи з даними з будь-якої точки світу, формувати, перевіряти, підписувати КЕП і відправляти великі обсяги інформації”, — зауважила Марина.
Функціонал рішень для створення SAF-T від Linkos Group:
“Особливу увагу хочеться звернути саме на MEDOC API SAF-T UA. Ми не хотіли зробити ще одну облікову систему, де користувач би створював свій файл SAF-T. Це саме АРІ, за допомогою якого можна передати інформацію з тієї облікової системи, де організація веде свою діяльність, та візуалізувати її у кабінеті. Якщо організація працює у декількох облікових системах, завдяки нашому гнучкому АРІ вона передає саме ту інформацію, яку накопичена в кожній обліковій системі і вона стає джерелом для формування SAF-T файлу. Для великих платників податків у нашому MEDOC API SAF-T UA ми передбачили мультиорганізаційність. В кабінеті користувача можна створити необхідну кількість суб'єктів господарювання, і працювати із файлами SAF-T. Також передбачили роботу з користувачами та ролями. В системі вже закладена роль адміністратора, який може створити користувачів і надати їм доступи до певних розділів, організацій, сервісів. Також є ролі аудитора і податкового консультанта. З нашими продуктами можна зручно працювати з файлами SAF-T й обирати необхідний для вас період його створення”, — підсумувала Марина Кондратюк.
SAF-T UA в Україні — це крок до євроінтеграції. Компанія Linkos Group вже понад 20 років створює найсучасніші ІТ-рішення для всіх видів бізнесу на українському ринку, тому вже зараз реалізує зручний сервіс MEDOC SAF-T UA, який повністю відповідає вимогам українського законодавства та допоможе бізнес-спільноті подавати SAF-T-звіти максимально просто та швидко, коли виникатиме така необхідність.
Імплементація стандарту SAF-T в Україні: задачі, які виникають перед бізнесами, та шляхи їх вирішення
З питань консультації та придбання рішення MEDOC SAF-T UA звертайтеся до відділу впровадження проєктів:
+38 044 206 72 25
+38 073 206 72 25