вгору

Бюджетникам, які працюють на територіях бойових дій, виплачуватимуть щомісячну надбавку за особливі умови

Кабінет Міністрів України власною постановою «Деякі питання оплати праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій під час воєнного стану» від 25.08.2023 р. № 928 (далі – Постанова № 928) установив наступне. 

На період воєнного стану (п. 1 Постанови № 928): 

1) працівникам установ, закладів та організацій, що фінансуються з державного бюджету, які безпосередньо виконують обов’язки та завдання, виплачується щомісячна надбавка за роботу з особливими умовами праці (далі – надбавка) за фактично відпрацьований час: 

  • на територіях можливих бойових дій, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Мінреінтеграції (далі – Перелік територій), для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, у граничному розмірі 50% посадового окладу; 
  • на територіях активних бойових дій, включених до Переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій, у граничному розмірі 100% посадового окладу; 

2) працівникам надавачів соцпослуг комунального сектору, що розташовані та безпосередньо надають соціальні послуги відповідно до ч. третьої ст. 16 Закону України «Про соціальні послуги» (за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома), у приміщенні надавача соціальних послуг, за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у т. ч. на вулиці) на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до Переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій), виплачується надбавка за фактично відпрацьований час у граничному розмірі 100% посадового окладу. 

Розмір надбавки визначає керівник установи, закладу, організації  керівником відповідної установи, закладу та організації за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів у межах фонду оплати праці та за погодженням з виборним органом первинної профспілки (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації – з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників. 

Персональний перелік працівників, яким встановлюється надбавка, та розташування робочих місць таких працівників визначаються керівником відповідної установи, закладу та організації шляхом його затвердження. 

При цьому керівники таких установ, закладів та організацій несуть персональну відповідальність відповідно до закону за нецільове використання бюджетних коштів під час встановлення таких надбавок та забезпечують недопущення встановлення таких надбавок працівникам, які перебувають за межами відповідних територій. 

Органам місцевого самоврядування, військовим адміністраціям населених пунктів (у разі утворення) рекомендовано застосовувати передбачені п. 1 цієї Постанови положення щодо бюджетних установ, які утримуються з відповідного місцевого бюджету. 

Керівникам інших СГ рекомендовано передбачити відповідні надбавки в галузевих угодах та колективних договорах працівникам, які безпосередньо виконують свої обов’язки та завдання на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, включених до Переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій). 

Зверніть увагу! Дія цієї Постанови не поширюється на військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, працівників держорганів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, та працівників інших державних органів. 

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується до припинення чи скасування воєнного стану в Україні. 

Про те, що в Україні впроваджено експериментальний проект щодо формування фонду оплати праці держслужбовців читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.