вгору

Дата переходу на МСФЗ материнських підприємств

Нагадаємо нашим читачам, що Законом України від 19.07.2022 № 2435-ІХ (далі – Закон № 2435) внесені зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон). Закон № 2435 набрав чинності 10.08.2022.

Про Закон № 2435 ми писали тут.

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП повідомляє: зокрема, пп. 2 п. 8 Закону № 2435 передбачено, що материнські підприємства груп, у складі яких є підприємства, що становлять суспільний інтерес, материнські підприємства великої групи, які не належать до категорії великих підприємств, складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (далі – МСФЗ).

Згідно із Законом підприємства, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за МСФЗ, зобов’язані забезпечити ведення бухгалтерського обліку відповідно до облікової політики, з урахуванням норм МСФЗ.

Особливості складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за МСФЗ у перші звітні періоди визначає МСФЗ 1 «Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності» (далі – МСФЗ 1).

З урахуванням вищенаведеного та на виконання положень Закону датою переходу на МСФЗ для материнських підприємств груп, у складі яких є підприємства, що становлять суспільний інтерес, та материнські підприємства великої групи, які не належать до категорії великих підприємств, які відповідно до вимог Закону вперше застосовуватимуть МСФЗ, є 01.01.2023. Також такі підприємства можуть прийняти рішення обрати датою переходу на МСФЗ 01.01.2022.

Материнські підприємства груп, у складі яких є підприємства, що становлять суспільний інтерес, материнські підприємства великої групи, які не належать до категорії великих підприємств (крім суб’єктів інвестиційної діяльності, які не складають консолідовану фінансову звітність відповідно до МСФЗ), мають оприлюднювати річну консолідовану фінансову звітність, складену за МСФЗ, разом з аудиторським звітом, починаючи з фінансової звітності:

  • за 2024 рік – у разі визначення дати переходу на МСФЗ 01.01.2023;
  • або за 2023 рік – у разі визначення дати переходу на МСФЗ 01.01.2022, у строки визначені ч. 3 ст. 14 Закону.

Роз’яснення з вищенаведеного питання наведено у листі Міністерства фінансів України від 22.09.2022 р. № 41010-06-5/21480.

Нагадаємо нашим користувачам, що формувати та подавати фінансову звітність за МСФЗ зручно із M.E.Doc у модулі Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL).

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.