вгору

До 01 березня необхідно подати заяву на списання недоїмки з ЄСВ: нагадування для сплячих ФОПів

Можливість списання заборгованості з ЄСВ передбачена Законами України від 13.05.2020 р. № 592-IX та від 04.12.2020 р. №1072-IX.

Заяви на списання недоїмки з ЄСВ подають фізичні особи - підприємці (крім підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування) та особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року не отримували дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, мають право на списання суми недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені, нараховані на ці суми недоїмки.

Для цього ФОПам (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) необхідно до 1 березня 2021 року подати державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітність з єдиного внеску за період з 01.01.2017 р. до 01.12.2020 р., якщо вона не була подана раніше.

Особам, які провадять незалежну професійну діяльність, слід подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітність з єдиного внеску за період з 01.01.2017 р. до 01.12.2020 р., якщо вона не була подана раніше.

Зверніть увагу! Списання суми недоїмки, нарахованої платникам ЄСВ, буде здійснюватись на підставі заяви платника податків.

Заява на списання суми недоїмки з ЄСВ подається у довільній формі до податкового органу за своїм місцем реєстрації до 1 березня 2021 року.

списання недоїмки, ФОП

списання недоїмки, ФОП

Про це нагадали податківці ДПС у Чернівецькій області.

Про пільги щодо нарахування та сплати ЄСВ та роз’яснення щодо застосування карантинних пільг до податкового боргу, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.