вгору

До уточнюючого розрахунку за ф. №1ДФ додано рядки стосовно виплачених доходів, які не оподатковуються: чи застосовуються штрафні санкції?

Нагадаємо нашим користувачам, що внесення змін до податкової звітності передбачено ст. 50 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним річній податковій декларації про майновий стан і доходи (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у т.ч. за результатами електронної перевірки) виявлені.

Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку (п. 119.1 ПКУ). Такі дії тягнуть:

  • за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень;
  • за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень (за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення).

Однак, визначені п. 119.1 ПКУ штрафи можуть не застосовуються у випадках, якщо недостовірні відомості або помилки в податковій звітності, нараховані (сплачені) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізособам за товари (роботи, послуги), виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.

Нагадаємо, що податковий розрахунок за ф. № 1ДФ подають всі податкові агенти незалежно від правового статусу. У програмі M.E.Doc форму № 1ДФ Ви можете знайти за ідентифікаторами J(F)0500105.

Відповідності до ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Доходи, що підлягають оподаткуванню, визначені у п. 164.2 ПКУ.

Платники податку на доходи фізичних осіб зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи відповідно до ПКУ, зокрема, якщо особа не є податковим агентом, але у відповідності до ст. 176 ПКУ зобов’язана надати інформацію про нараховані доходи фізичній особі (п. 179.1 ПКУ).

Про відтермінування строку подання декларації про майновий стан читайте у Блозі бухгалтера.

Отже, у разі якщо під час подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1ДФ додаються рядки стосовно виплачених доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, по яких відсутній обов’язок у фізособи щодо подання податкової декларації, та не відбувається зміна платника, тобто номер облікової картки платника – отримувача доходу вказано вірно, то штрафні (фінансові) санкції до такого податкового агента не застосовуються.

Таке розяснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» , категорія 103.26.

Про особливості подання уточнюючого розрахунку за формою №1ДФ читайте у Блозі бухгалтера, у Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.

https://lh6.googleusercontent.com/ChOaBn-AvAAclvRH4f9kEl6akmhlMr0hoQ4iTX5boHaesBVblDzyoOEfkSEbgHg-1iAB8VS_UpOewBIN3XRnkR0UDh76SraWFyXNUai4jWS3HY42B4MI9gwB0XYaZNfTZBwcT-2S