вгору

ДПСУ може здійснюватися внесення змін до плану-графіка щомісячно

Нагадаємо, що 08.12.2023 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» від 09.11.2023 р. № 3453-ІХ. 

Так, з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року включно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть бути включені виключно: 

1) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції; 

2) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес); 

3) платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги; 

4) нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, та/або відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва нерезидента, які відповідають хоча б одному з таких критеріїв:  

  • рівень зростання податку на прибуток на 50% і більше відсотків менший, ніж рівень зростання доходів платника податків;  
  • декларування нарахованої заробітної плати за відсутності декларування об’єкта оподаткування податком на прибуток або декларування доходу, звільненого від оподаткування відповідно до міжнародного договору України; 

5) інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв: 

  • рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;  

Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку. 

  • рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі;  
  • Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі.
  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж у два рази; 
  • загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75 або більше відсотків суми загального річного доходу, задекларованого у такій декларації, за умови що сума загального річного доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, становить 10 млн грн і більше; 
  • нарахування та/або виплата податковим агентом - юридичною особою доходів у вигляді заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні (за основним місцем обліку в тероргані центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику). 

! ДПСУ може здійснюватися внесення змін до плану-графіка щомісячно з урахуванням обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), наявності/відсутності безпечних умов для проведення перевірок. Ці норми передбачені пп. 69.35-2 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. 

Про це повідомили податківці ДПС у Дніпропетровській області.

Податківці також зазначили, що рівні сплати податку на прибуток та ПДВ по галузях формуються на основі показників звітності за 2021 рік та публікуються на офіційному вебсайті ДПСУ. З такими рівнями сплати можна детально ознайомитись за посиланням.

До відома! Для цілей пп. 69.35-2 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України відповідна галузь визначається за видами економічної діяльності на рівні класу згідно з КВЕД 009:2010.

Нагадаємо, що ДПСУ до 25.12.2023 р. повинна оприлюднити план-графік документальних перевірок на 2024 рік. 

Про оновлений план-графік перевірок ДПС станом на 11.12.2023 р. та коли ДПС може перенести терміни документальної перевірки, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.