вгору

Фінансовий моніторинг з 01.12.2022 р.

До відома! Згідно з п. 67 ч. першої ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 р. № 361-IX (далі – Закон № 361) фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу – це порогові фінансові операції та підозрілі фінансові операції (діяльність).

Визначення та розмір таких операцій наведено у ст. ст. 20 та 21 Закону № 361 відповідно.

При цьому, фінансові операції є пороговими, якщо сума, на яку здійснюється кожна із них, дорівнює чи перевищує 400 тис. грн (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн) або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до інвалют і банківських металів 400 тис. грн на момент проведення фіноперації (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн.), за наявності однієї або більше таких ознак:

  • фіноперації у разі, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (у т. ч. диппредставництво, посольство, консульство такої іноземної держави), або однією із сторін – учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (юрисдикції);
  • фінансові операції політично значущих осіб, членів їх сім’ї та/або осіб, пов’язаних з політично значущими особами;
  • платіжні операції з переказу коштів за кордон (у т. ч. до держав, віднесених Урядом до офшорних зон);
  • фінансові операції з готівкою (ч. перша ст. 20 розд. ІІІ Закону № 361).

Фінансові операції або спроба їх проведення незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані чи стосуються фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення (ч. перша ст. 21 розд. ІІІ Закону № 361).

Про це інформують в ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

Про внесення змін до положення про фінмоніторинг та нові правила обміну інформацією читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.