вгору

Форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходів) та дивідендів на державну частку буде уніфіковано

ДПС оприлюднила проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку» (далі – проєкт Наказу).

Як зазначено у пояснювальній записці, проєкт Наказу розроблено з метою приведення форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі – Розрахунок) у відповідність до законів України від 16.01.2020 р. № 465-IX та № 466-IX, якими, зокрема, були внесені зміни до Закону України від 21.09.2006 р. № 185 «Про управління об’єктами державної власності» та Податкового кодексу України (далі –ПКУ), а також у зв’язку з реорганізацією Державної фіскальної служби шляхом утворення Державної податкової служби.

Слід відмітити, що відповідно до абзацу другого п. 46.1 ПКУ Розрахунок, який подається до контролюючих органів відповідно до іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, прирівнюється до податкової декларації.

Основною метою підготовки проєкту Наказу є:

  • приведення форми Розрахунку у відповідність до чинного законодавства;
  • затвердження уніфікованої форми Розрахунку для суб’єктів господарювання, які зобов’язані нараховувати та сплачувати до бюджету частину чистого прибутку (доходу), а також дивіденди, нараховані на державну частку (акції, паї) у статутному капіталі;
  • надання можливості платникам самостійно виправляти помилки, що містяться у раніше поданих ними Розрахунках, шляхом надсилання уточнюючого Розрахунку або уточнення показників у складі Розрахунку за будь-який наступний податковий період;
  • надання можливості платникам подавати до контролюючих органів фінансову звітність, яка є додатком до Розрахунку та його невід’ємною частиною;
  • надання можливості контролюючим органами здійснювати адміністрування частини чистого прибутку (доходу) та дивідендів на державну частку.

Оновлена форма Розрахунку сприятиме правильному обчисленню та відрахуванню частини чистого прибутку (доходу) і дивідендів на державну частку всіма платниками.

Планується, що наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Про зміни в адмініструванні частини чистого прибутку та дивідендів на державну частку та про те, як заповнити в M.E.Doc Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.