вгору

Кешбек за безготівкові розрахунки: проєкт Закону

На сайті ВРУ зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження всеукраїнського кешбеку за безготівкові розрахунки» від 14.07.2021 р. № 5734-2 (далі – законопроєкт).

Законопроєкт вносить зміни до законів України «Про банки і банківську діяльність», «Про платіжні послуги», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Проєктом закону передбачено створення передумов для збереження та потенційного збільшення обсягу безготівкових платежів з використанням платіжних карток.

Крім того, вводиться визначення поняття комісійна винагорода інтерчейндж.

Комісійна винагорода інтерчейндж - сума, що прямо або опосередковано (через третю особу) сплачується емітенту еквайром, який бере участь у платіжній операції з використанням платіжної картки, за кожну таку платіжну операцію.

Також встановлюється граничний розміру ставки міжбанківської комісії інтерчейндж, впровадження механізму безумовного зменшення суми списання коштів, які підлягають сплаті за товари, роботи, послуги при безготівкових розрахунках, встановлення відповідальності за недотримання передбаченого законом граничного розміру ставки.

Так, тимчасово, до 1 січня 2025 року, встановлюється розмір комісійної винагороди інтерчейндж, який не може перевищувати:

  • з дня введення в дію цього Закону до 31 грудня 2022 року - 1,8% суми операції;
  • з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2023 року - 1,6% суми операції;
  • з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року - 1,4% суми операції.

Також, тимчасово, до 1 січня 2025 року, встановити, що торговець зобов’язаний заохочувати користувача до використання платіжних карток шляхом зменшення суми фактичного списання коштів з користувача на користь торговця за конкретною платіжною операцією з оплати товарів, робіт, послуг торговця за умови здійснення користувачем оплати з використанням:

  • з дня введення в дію цього Закону до 31 грудня 2022 року – на 0,2%;
  • з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2023 року – на 0,4%;
  • з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року – на 0,6%.

У разі прийняття, цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 3 розділу І цього Закону, що набирає чинності одночасно з введенням в дію Закону України «Про платіжні послуги».

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.