вгору

Неподання чи несвоєчасне подання звіту про використання марок акцизного податку: чи є відповідальність?

Відповідно до пп. 14.1.107 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) марка акцизного податку – спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Пунктом 226.14 ПКУ визначено, що для одержання марок акцизного податку імпортер повинен подати продавцю таких марок заявку-розрахунок за формою, затвердженою Мінфіном, документи, що підтверджують внесення плати за марки та сплату податку до відповідного бюджету.

Підприємства-виробники та імпортери алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, подають засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. № 851-IV та Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII щомісяця до 08 числа продавцю марок акцизного податку для задоволення через два місяці потреби в марках таку інформацію: попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами, реквізити платіжного документа/платіжних документів (номер, дата платіжного доручення та сума перерахованих коштів) на перерахування плати за виготовлення марок та звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці. Це передбачено абз. четвертим п. 3 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1251 (далі – Положення № 1251).

Форма звіту затверджена наказом Мінфіну від 15.02.2021 р. № 102.

Згідно із формою зазначений звіт подається виробником (імпортером) щомісяця відповідно до вимог абз. четвертого п. 3 Положення № 1251.

Нормами чинного законодавства не передбачено відповідальність до виробників та імпортерів алкогольних напоїв і тютюнових виробів за неподання чи несвоєчасне подання звіту.

Разом з цим, відповідно до п. 228.8 ПКУ у разі виявлення нестачі марок акцизного податку в їх покупця (у зв’язку з їх розкраданням, знищенням, маркуванням алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, призначених для продажу на експорт, тощо) покупці марок несуть повну майнову відповідальність у розмірі розрахункової суми податку, яка повинна бути сплачена до бюджету в разі реалізації підакцизних товарів, для маркування яких придбавалися марки акцизного податку.

Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.

Нагадуємо нашим користувачам, що у M.E.Doc у розділі «Реєстр звітів», доступні форми, зокрема:

  • Додаткова попередня заявка-розрахунок про потребу в марках акцизного податку» (J/F1314403);
  • Попередня заявка-розрахунок про потребу в марках акцизного податку (J/F1314303);
  • Заявка-розрахунок на придбання марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв. Форма А (J/F1318001);
  • Заявка-розрахунок на придбання марок акцизного податку для маркування тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Форма Т (J/F1318101);
  • Звіт про використання марок акцизного податку (J/F1318202).

Додатково на цю тему читайте матеріали у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі:

Марки акцизного податку: обов’язкові реквізити та відповідальність;

Запровадження електронної акцизної марки та системи E-акциз.