вгору

Нюанси заповнення форми 1-ОП при поверненні товарів

Нагадуємо, наказом Мінфіну від 18.06.2024 р. № 296, зокрема, затверджено форму № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у т. ч. імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» та порядок її заповнення.  

Докладно про затверджені форми 1-ОП та 1-ВП ми писали тут. 

Порядком заповнення форми № 1-ОП передбачено, що при поверненні продукції/товару її обсяг зазначається зі знаком «(, одночасно при заповненні розділу I «Обсяги придбання та реалізації (у т. ч. імпорту та/або експорту) продукції/товарів» передбачено зазначення:  

  • у графах 5 - 8 – загального обсягу придбання/повернення суб’єктом господарювання продукції/товару всього за звітний місяць (п. 3 - 6 розд. II Порядку № 1-ОП);  
  • у графі 9 – загального обсягу реалізації/повернення реалізованої продукції/товару за звітний місяць (п. 7 розд. II Порядку № 1-ОП).  

Отже, показник повернення зменшує обсяги придбання (гр. 5 - 8) / реалізації (гр. 9) та зазначається загальним обсягом, а у разі перевищення обсягів повернення над обсягами придбання/реалізації за звітний місяць, показник зазначається зі знаком «()». 

Про це нагадали податківці ДПС у Вінницькій області. 

Користувачі M.E.Doc можуть подати форму № 1-ОП (ідентифікатор форми - J/F0206509) в електронному форматі.  

Заповнена в M.E.Doc форма 1-ОП матиме такий вигляд: 

МЕДОК, фінансова звітність, форма 1-ОП 

Про граничні терміни подання звітів 1-ВП та 1-ОП та округлення показників при заповненні звітів № 1-ВП та № 1-ОП, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.