вгору

Нові підстави для зупинки податкових перевірок – з 01.01.2021 р.

Нагадуємо нашим читачам, що 23.05.2020 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 466-IX (далі – Закон № 466).

Законом № 466 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема врегульовано питання щодо строків давності для здійснення перевірок та донарахування платежів до бюджету.

Так, ст. 102 ПКУ доповнено нормою, якою передбачено випадки, коли проведення перевірок з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, є неможливим.

Отже, відповідно до нової редакції п. 102.3 ПКУ з 01.01.2021 р. відлік строку давності для здійснення перевірок та донарахування платежів до бюджету зупинятимуться на будь-який період, протягом якого:

  • платник податків перебуває поза межами України, якщо таке перебування є безперервним та дорівнює чи є більшим за 183 дні;
  • контролюючому органу згідно із законом та/або рішенням суду заборонено проводити перевірку платника податків;
  • контролюючим органом зупинено, продовжено, перенесено строки проведення перевірки у встановленому законодавством порядку;
  • контролюючий орган не може провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у зв’язку із:
  • складанням акта про неможливість проведення перевірки (крім випадку визнання незаконними дій зі складання такого акта);
  • недопущенням платником податків посадових осіб контролюючого органу до перевірки при дотриманні визначених законодавством умов контролюючим органом;
  • оскарженням платником податків у судовому порядку рішення контролюючого органу про проведення перевірки (крім випадків визнання протиправним та/або скасування такого рішення);
  • здійснюється адміністративне або судове оскарження платником податків рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов’язання.

 На період зупинення відліку строку давності продовжуються також терміни зберігання документів відповідно до вимог ст. 44 ПКУ.

Про це повідомили податківці Офісу ВПП.

Про врегулювання питання щодо повторної втрати первинних документів для уникнення перевірок, нову концепцію відповідальності відповідно до Закону № 466 та про збільшення штрафів за незберігання первинки читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.