вгору

Новий договір оренди на ту саму земельну ділянку: як подати декларацію з плати за землю?

Нагадуємо, що платники плати за землю (крім фізосіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Норми визначені п. 286.2 ПКУ.

Платник плати за землю має право щомісяця подавати звітну податкову декларацію, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ПКУ). І це звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року.

Згідно з п. 286.4 ПКУ за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560 (далі – Декларація).

Отже, у разі укладання протягом року нового договору оренди на ту саму земельну ділянку без змін умов договору або зі змінами умов договору (термін дії попереднього договору закінчився), а звітна Декларація подана платником плати за землю на термін дії цього попереднього договору, то такий платник протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним, в якому зареєстровано новий договір оренди землі, має право подати уточнюючу Декларацію з урахуванням показників останньої Декларації за рік, що уточнюється або подавати щомісяця звітну Декларацію починаючи з календарного місяця, в якому фактично виникло право оренди земельної ділянки за новим договором оренди землі.

Про це повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Подавати звітність до контролюючих органів, у тому числі податкову декларацію з плати за землю (J/F0602006), зручно через програму M.E.Doc (рішення M.E.Doc.Держава).

Більше на цю тему читайте у Блозі бухгалтера, розділі Інформер програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі:

Декларація з плати за землю: заповнюємо без помилок;

Зміни до декларації з урахуванням нової грошової оцінки землі, якщо витяг отримати не можна;

Дані про нормативну грошову оцінку земельної ділянки: де та як оформити?