вгору

Обов’язкова вакцинація від ковіду: перелік професій знову розширено

31.01.2022 р. набирає чинності наказ МОЗ України від 30.11.2021 р. № 2664, що розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабміном, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Якщо працівники цих установ не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня 2022 р., вони будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати.

Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

Нагадаємо нашим читачам, що в Україні щеплення від COVID-19 вже є обов’язковими для працівників:

Про це інформує МОЗ.

Водночас Держпраці визнає, що чинним законодавством про працю не передбачена така підстава для звільнення як відсутність у працівника щеплення від COVID-19, та рекомендує звертатись до суду у разі порушення прав громадян.

До речі, вже є позитивні рішення судів про поновлення на роботі та стягнення середньої зарплати за час вимушеного прогулу на користь відсторонених працівників.

Відповіді на запитання щодо відсторонення від роботи від Держпраці читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.