вгору

Оновлено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок ДПС

Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок ДПС викладено у новій редакції (наказ Мінфіну від 07.09.2020 р. № 548). Про проєкт цього наказу ми повідомляли у матеріалі.

Отже, Порядок формування плану-графіка приводиться у відповідність до норм п. 77.2 та 77.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які були змінені Законом України від 16.01.2020 року № 466-IX. Докладніше – тут.

Оприлюднення плану-графіка документальних планових перевірок буде здійснюватися, як і раніше, до 25 грудня  року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки, на офіційному вебсайті ДПС. А оновлення річного плану графіка відбуватиметься у разі його коригування.

Щодо внесення змін до плану-графіка на поточний рік та термінів проведення перевірок

Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу у першому та одного разу у другому кварталах такого року, крім випадків, коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших, ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

  • не раніше ніж 1 липня поточного року – у разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року;
  • не раніше ніж 1 жовтня поточного року – у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному вебсайті ДПС до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок - до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).

Також оновлено критерії ризиковості від впровадження господарської діяльності платників податків у урахуванням галузевої та регіональної специфіки, результатів попередніх аудитів, судової практики, судової практики та даних, які можуть бути отримані від державних органів («відкритих джерел»).

З Порядку формування плану-графіка документальних планових перевірок ДПС виключено усі посилання на Митний кодекс України. Зокрема, з розділу I плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб» виключено підрозділ С «Платники податків та їх контрагенти, які мають ризики несплати податків та плануються до перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи». З переліку критеріїв ризику виключені критерії ризику платників податків-учасників ЗЕД, які перевіряються з питань дотримання вимог законодавства щодо державної митної справи. Адже перевірками щодо дотримання законодавства з питань митної справи займається Державна митна служба.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Більше новин та корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера, Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.