вгору

Особливості подання CbC-звіту для українських компаній за 2024 рік

Україна активно бере участь у міжнародній співпраці у сфері податкового контролю та трансфертного ціноутворення, зокрема через автоматичний обмін звітами CbC. Цей механізм офіційно запроваджений в Україні з 4 липня 2024 року.  

Якщо українська компанія є частиною міжнародної групи, а материнська компанія зареєстрована в США, Канаді або Ізраїлі, їй доведеться подавати звіт CbC (Country-by-Country Reporting) за 2024 рік самостійно. Це пов’язано з тим, що автоматичний обмін такими звітами з цими країнами ще не запрацював повністю станом на кінець 2024 року. 

Відповідно, українські компанії, що входять до складу міжнародних груп, мають подавати звіт CbC у випадках, якщо: 

  • материнська компанія зареєстрована в країні, з якою Україна підписала міжнародний договір про обмін податковою інформацією; 
  • угода про автоматичний обмін (QCAA) не набула чинності станом на 31 грудня 2024 року. 

Станом на кінець 2024 року такі угоди не діяли з США, Канадою та Ізраїлем, тож компанії з материнськими структурами у цих країнах зобов’язані самостійно подавати CbC-звіт за 2024 рік. 

Про це повідомили податківці ДПС. 

Нагадуємо у програмі М.E.Doc наявні:  

  • Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній (J1800201), з додатками J1820101, J1820201. Це і є Звіт CbC;  
  • Повідомлення про участь у МГК (J1800102). 

Про оновлену форму та Порядок заповнення Звіту у розрізі країн МГК  та відповіді на актуальні питання щодо подання Звіту CbC, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.