вгору

Перераховуєте кошти до ЗСУ: що з витратами?

В цей нелегкий для країни час, великий і маленький бізнес, ФОП і пересічні громадяни - всі як один, допомагають нашим захисникам, які боронять наші міста, селища і села. Хтось перераховує кошти на потреби ЗСУ, хтось безоплатно передає майно територіальній обороні.

Якщо з пересічними громадянами все просто - це особисті кошти, особисті речі та майно, або майно куплене за особисті кошти, то з бізнесом трошки не так.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток з джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Водночас, об'єктом оподаткування податком на прибуток для платників податку, у яких річний дохід (за вирахуванням непрямих податків) за останній річний звітний період не перевищує 40 млн. грн., об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань.

Крім того, п. 33 підрозд. 4 розд. XX ПКУ тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, коригування, встановлені пп. 140.5.9 ПКУ, не проводяться, починаючи з 1 січня 2015 року, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.

Отже, коригування фінрезультату до оподаткування на суми коштів та товарів, перерахованих (переданих) на потреби ЗСУ та іншим військовим формуванням, які здійснюють оборону держави у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, не здійснюється, тобто такі суми включаються до фінансового результату до оподаткування у складі витрат без обмежень.

Про це повідомили податківці ДПСУ.

Водночас 03.03.2022 р. за основу та в цілому були прийняті законопроекти № 7121 і № 7125 щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану, а 07.03.2022 р. ці закони набрали чинності. Докладніше - тут. Відповідно до прийнятих норм передбачено, зокрема, врахування у складі витрат у повному обсязі коштів та майна, що передається ЗСУ та іншим військовим формуванням. Отже, з 07.03.2022 р. потрібно керуватись новоприйнятими нормами.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.