вгору

Підсумки тижня з 29 березня по 02 квітня 2021 року

З 5 квітня Київ запроваджує ще більш суворі карантинні обмеження. Зокрема, закриваються всі школи і дитячі садочки; громадський транспорт – і наземний, і метро – працюватиме тільки за спеціальними перепустками. Обмеження діятимуть, як мінімум, до 16 квітня 2021 р.

За даними МОЗ, станом на 01.04.2021 року в червоній зоні перебувають: м. Київ, Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька, Чернівецька області.

З 1 квітня набрали чинності ряд нових звітних форм. Зокрема, податкові декларації з ПДВ, податку на прибуток, акцизного податку, а також об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ. Всі нові форми документів є у програмі M.E.Doc (з оновлення 11.02.034).

ВРУ прийняла Закон про виплату карантинної допомоги по 8000 грн для ФОП та працівників червоної зони.

Також ВРУ прийнято у першому читанні проєкт про добровільне нульове декларування. Планують, що фізособи добровільно задекларують належні їм активи та сплатять одноразовий збір до бюджету. Якщо не задекларувати, то потрібно бути готовим доводити, за які доходи були одержані такі активи.

ДПС внесла зміни в план-графік перевірок, а з 1 квітня 2021 р. оновила довідники податкових пільг.

Порядок оплати лікарняних планують суттєво змінити. Відповідний законопроєкт розмістило Мінсоцполітики на своєму сайті. Зокрема, планують, щоб роботодавець оплачував перші 10 днів непрацездатності, замість 5 днів.

Мінфін знову підготував зміни до форми декларації з податку на прибуток. Це пов’язано із необхідністю приведення форми декларації у відповідність до положень ПКУ.

Щоб не пропустити граничні строки подання звітності та сплати дивіться Податковий календар на квітень 2021 року.

Більше новин і корисних матеріалів – у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.