вгору

Платникам, які використовують єдиний рахунок

Нагадуємо, що з 01.04.2023 р. наказом Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» від 22.03.2023 р. № 148 (далі – Наказ № 148) запроваджено використання структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, зокрема, і для платників, які використовують єдиний рахунок, що передбачає заповнення одного обов’язкового поля «Додаткова інформація запису». Тобто при сплаті коштів на єдиний рахунок платники заповнюють це поле наступним чином: «сплата на єдиний рахунок».

Якщо у платника, який використовує єдиний рахунок, є необхідність у сплаті коштів із спрямуванням їх належному отримувачу, то в платіжній інструкції потрібно заповнити 2 обов’язкових поля, зазначивши в них: номер рахунку отримувача та суму. Також для платників, які використовують єдиний рахунок, передбачена можливість сплати коштів однією платіжною інструкцією одночасно більше як одному отримувачу, вказавши в реквізиті «Призначення платежу» номера бюджетних та/або небюджетних рахунків таких отримувачів та відповідні суми.

Також повідомляємо, що до 01.07.2023 р. діє перехідний період, протягом якого платники, які використовують єдиний рахунок, мають можливість заповнювати реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у порядку, передбаченому наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666 (продовжує діяти до 01.07.2023 р.).

Про це інформує ДПСУ.

Додамо, що приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті на єдиний рахунок наведено у п. 6 розд. II Порядку, затвердженого Наказом № 148.

Також на цю тему читайте у наших матеріалах  в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі:

Затверджено Порядок заповнення реквізиту Призначення платежу для сплати податків і зборів;

Призначення платежу: до 01.07.2023 р. діє перехідний період;

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» від ДПС.