вгору
22.10.2024
Внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. № 1165 (далі – Порядок № 1165). Це зроблено метою забезпечення реалізації положень Закону України від 09.05.2024 р. № 3706-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану» у частині проведення автоматизованого моніторингу відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків ПН/РК, у яких відображено операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (РЕЗ).
Доповнено Порядок № 1165 новими нормами, що визначають ознаки безумовної реєстрації ПН/РК, у яких відображено операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, та уточнено механізм проведення автоматизованого моніторингу для таких операцій.
Про це зазначив у своєму Телеграм-каналі Т. Мельничук.
Йдеться про постанову КМУ від 18.10.2024 р. № 1187 (далі – Постанова № 1187).
Зокрема, п. 5 Порядку № 1165 після абзацу першого доповнено новим абзацом такого змісту:
“Не перевіряється на відповідність показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2), платник податку, який склав та/або подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, які складені за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.”.
Абзац перший п. 6 викладено в такій редакції: “6. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів “б” і “в” підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Кодексу).
А пункт 7 Порядку № 1165 – у такій редакції: “7. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 192 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”) встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.”.
У Постанові № 1187 зазначено, що положення п. п. 3–7 Порядку № 1165, та п. п. 1 і 5 додатка 3 до зазначеного Порядку – з урахуванням змін, внесених цією постановою, в частині дії режиму експортного забезпечення, запровадженого КМУ відповідно до ст. 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, застосовуються протягом дії такого режиму.
Постанова № 1187 набере чинності через 30 днів з дня її опублікування.
Нагадуємо, що поки режим експортного забезпечення не запроваджено.
Матеріал РЕЗ: особливості здійснення та оподаткування ПДВ операцій з експорту окремих видів товарів читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.