вгору

Працівника оформлено за внутрішнім сумісництвом: чи заповнювати дату прийняття на роботу у додатку 4ДФ?

Нагадаємо нашим читачам, що з початку 2021 року подається об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ – Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок).

Податковий розрахунок та Порядок його заповнення затверджені наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773 (далі – Порядок).

Податківці на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 103.25) відповіли на питання: чи потрібно заповнювати графу 7 «Дата прийняття на роботу» рядка 06 розд. І додатка 4ДФ до Розрахунку, якщо дохід виплачується працівнику, місце роботи якого не змінювалося, у разі виконання одночасно основної роботи та роботи за внутрішнім сумісництвом?

Так, згідно з пп. 2 п. 4 розд. IV Порядку під час заповнення додатка 4ДФ до Розрахунку, у рядку 06 розд. І «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – рядок 06 розд. І):

  • графа 7 «Дата прийняття на роботу» заповнюється лише на тих фізичних осіб, які приймались на роботу у звітному періоді;
  • у графі 8 «Дата звільнення з роботи» проставляється дата звільнення фізичної особи з роботи.

Графа 8 заповнюється лише на тих фізичних осіб, які були звільнені у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнені до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді.

Для тих фізичних осіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графи 7, 8 не заповнюються.

Отже, якщо працівника оформлено на роботу за внутрішнім сумісництвом, тобто місце роботи працівника не змінювалося (працівник поряд із своєю основною роботою виконує роботу за внутрішнім сумісництвом на тому ж самому підприємстві), то графу 7 «Дата прийняття на роботу» рядка 06 розд. І додатка 4ДФ до Розрахунку заповнювати не потрібно.

Про заповнення податкового розрахунку об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ та додатків читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.