вгору

Про заповнення нового реквізиту КОАТУУ в об’єднаній звітності з ПДФО та ЄСВ

Нагадаємо нашим читачам, що з 01.04.2021 податкові агенти вперше подають Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок). Форма Розрахунку затверджена наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

ДПСУ звертає увагу на те, що нова форма Розрахунку містить, зокрема, новий реквізит «Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад» (далі – Кодифікатор).

При заповненні зазначеного реквізиту слід керуватись наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 р. № 290 (далі – Наказ № 290), яким затверджено «Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад».

Зазначений реквізит заповнюється в рядку 032 Розрахунку (Рис. 1), де зазначається код Кодифікатора за місцезнаходженням платника або його відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ.

код КОАТУУ, об’єднана звітність, податковий розрахунок, ПДФО, ЄСВ

Рис. 1

Водночас заповнення коду Кодифікатора також передбачено в додатку 4ДФ до Розрахунку, а саме в рядку 032.

У разі, якщо юридична особа виступає у якості податкового агента за відокремлений підрозділ, не уповноважений сплачувати податок, така юридична особа стає на облік як платник податку за неосновним місцем обліку та заповнює окремий Розрахунок за такий підрозділ із зазначенням коду Кодифікатора, який відповідає місцезнаходженню такого підрозділу.

Про це повідомлено на сайті ДПС України.

Про заповнення Розрахунку у програмі M.E.Doc читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.